E-Ticaret Sisteminde kullanılacak Sanal pos
Sanal mağa açmadan sanalpos alınamaz. ilk olarak bankalar sanalpos vermek için Websitenizi incelemek isterse
ve  genel olarak da incelediklerinde en önemli si SSL Sertifikasıdır. SSL sertifikası kredi kartı güvenliği için kullanılır.
Kredi kartı bilgileri SSL ile şifrelenir ve 3. Şahıslar bunu göremez buda bir sanal mağaza için en önemli şeydir.
Ikinci olarakta belirli yazılar isterlerki bu yazılarda sitenizde olması gereken bilgiler olarak aşağıda örnekleri verilmiştir

1.Gizlilik ilkeleri
2.Satış sözleşmesi
3.Teslimat bilgileri
4. Garanti ve iade bilgileri  gibi standart yazılar ile kullanıcıyı bilgilendirmenizi isterler

Eğer bunlar tamam ise banka sanal posu onaylar. Ve kredi kartı ile satışa başlarsınız. Bu çok önemlidir.
Yapılan   araştırmalara göre internetten yapılan alışverişlerin büyük bir kısmı kredi kartı ile yapılmaktadır.
Havale ile ödeme yapmak insanlara zor geliyor ve zaman kaybettikleri için tercih olarak ikinci Plana atılmaktadır.
Sanal mağazanızın büyümesi için mutlak sanal pos olması gereklidir.

Asıl önemli konu
Tabi sanal mağazayı açıp müşteri beklemek yanlış.Profesyonel bir destek almanız ve sitenizi arama motorlarında üst seviyelere taşımak
Bunlar için bir çok reklam ve promosyon stratejileri vardır.

Detaylı bilgi almak yada destek almak için iletişime geçebilirsiniz

Birçok Banka ile uyumlu Sanal Pos alt yapılı E-Ticaret sistemi kullanmak için iletişime geçebilirsiniz

Sanalpos Ödeme Modülü nedir?

Sanalpos Ödeme Modülü; ürün satışı yaptığınız web sitenizden, bankalardan alıp kullandığınız sanal pos yoluyla VISA™ ve MASTERCARD™ kredi kartları ile taksitli alışveriş yapılabilmesini sağlayan yazılım paketidir. Diğer ödeme modüllerinden en büyük farkı, dünyada internet üzerinde sadece Türkiye’de kullanılan “taksitli ve vade oranlı satış” işlemleri için web siteniz üzerinde tanımlamanız gereken taksit ve vade oranı bilgilerinin yönetim paneli üzerinden kolaylıkla düzenlenip değiştirilebilmesine olanak tanımasıdır. Ayrıca, vade oranlı ve taksitli olarak yapılan satış bilgilerini müşterilere ve web sitesi yöneticilerine detaylı olarak sunabilmektedir. Bir diğer önemli özelliği de, bankaların sunduğu kampanyalardan (bonus puan, para puan, ek taksit, taksit erteleme vb..) online alışverişlerde de müşterilerinizin yararlanmalarını sağlayabilmesidir. Aşağıda ödeme modülü yazılımımızın tüm özellikleri listelenmiştir :

 • Taksit ve Vade desteği : Kullanılan e-ticaret sitenin yönetim paneli üzerinde taksit ve vade oranı tanımlanmasını / düzenlenmesini sağlayan ek panel (Ürün Bilgileri bölümünde ekran görüntülerini bulabilirsiniz). Bu panel üzerinde yaptığınız tüm değişiklikler anlık olarak müşterilerin kredi kartı bilgilerini girdikleri ödeme formuna yansır. Bu sistemde müşteriye önce seçmesi için tanımlanan kredi kartları, sonra seçilen kredi kartı için tanımlanmış taksit ve vade oranı tablosu seçenekler halinde gösterilir. (bu özellik modüllerimizde standarttır ve ek olarak ücretlendirilmez.)
 • 3D Secure desteği :Sanalpos Ödeme Modülü 3D Secure ile uyumlu çalışır. 3D Secure doğrulama ekranları web sitesi üzerinde bir “lightbox pencere” olarak açılır, böylece müşterileriniz 3D Secure doğrulaması yapmak için web sitenizden ayrılarak doğrulama ekranlarına yönlendirilmez, bütün işlem sizin web siteniz üzerinde gerçekleştirilir. Eğer bankanız hem 3D Secure ile hem de 3D Secure’suz işlem yapmanıza izin veriyorsa, bu durumda müşteriye hangisi ile ödeme yapmak istediği seçeneği de ödeme formunda sunulabilmektedir (bu özellik isteğe bağlıdır ve ek olarak ücretlendirilmez).
 • Banka Kampanya Desteği : Günlük yaşantımızda gerçek mağazalarda bankaların kredi kartı sahiplerine sağladığı Bonus Puan, ParaPuan, Taksit Ekleme ya da Taksit Erteleme gibi kampanya seçenekleri, internet üzerinde yapılan satışlarda da kullanılabilmektedir. Sanalpos ödeme modülü, online satış işlemlerinde müşterilerinizin bu seçeneklerden faydalanmasını sağlayabilen ilk ve tek ödeme modülüdür. (bu özellik isteğe bağlıdır ve ek olarak ücretlendirilir.)
 • Çoklu Banka Desteği : Eğer web siteniz üzerinden yaptığınız satışlarda birden çok bankanın sanal pos’unu kullanıyorsanız ödeme modülümüz buna uyumlu olarak çalışır. Bu bankaların kredi kartlarını kullanan müşterilerinize taksitli ve vade oranlı satış yapabilir, hatta bu bankaların kredi kartı sahiplerine sunduğu kampanyalardan da müşterilerinizin yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Sanal pos’unu kullandığınız bankaların kredi kartlarını kullanmayan müşterilerinize yapacağınız peşin ödemeli satış işlemlerini ise kullanmakta olduğunuz banka sanal pos’larının herhangi birinden yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Gelişmiş Ödeme Formu : Müşterileriniz ödeme yaparken önce yönetim panelinde sizin tanımladığınız kredi kartını, sonra bu kredi kartı için tanımladığınız taksit ve vade seçeneklerinden herhangi birisini seçer ( seçim yapılan tabloda 0 taksit “Peşin”, 0 vade oranı “Yok” olarak görülür), ve bu seçime göre taksit sayısı, vade oranı hesaplanıp eklenmiş toplam tutar, eklenen vade tutarı ve taksit başına ödenecek tutar bilgileri ödeme formunun hemen altında anlık olarak müşteriye gösterilir. Ayrıca, işlem düğmesine tıklandığında ödeme işlemi yapılmadan önce tüm alanların doğru ve eksiksiz girilip girilmediği otomatik olarak kontrol edilir.
 • Kullanılan E-Ticaret Sistemine Tam Uyumluluk : Sanalpos Ödeme Modülü, kullanılan e-ticaret , müşteriye gönderilen ve sipariş bilgilerini içeren e-mail’lerde tıpkı ödeme formunda olduğu gibi seçilen kredi kartını, taksit sayısını, taksit başına düşen tutarı ve toplam tutara eklenen vade tutarını sipariş detaylarında kalem olarak gösterebilmektedir. Ayrıca, yönetim panelinde site yöneticisinin sipariş detaylarını gördüğü ekranlarda da bu bilgiler yer almaktadır.

Sanalpos Ödeme Modülü Hangi Bankalarla Uyumludur?

Sanalpos Ödeme Modülü, Türkiye’deki tüm bankaların sanal pos sistemleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır. Ayrıca bankaların veri güvenliği konusunda istediği kriterlere de tam uygun olarak geliştirilmiştir. Aşağıda ödeme modülümüzün uyumlu olduğunu şimdiye dek birlikte çalıştığımız müşterilerimizle test edebildiğimiz bankalar ve sanal pos sistemleri listelenmiştir.

 • Garanti Bankası (Garanti e-ticaret)
 • Yapı Kredi Bankası (YKB Posnet)
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Fortis bank
 • Finansbank
 • Denizbank
 • Akbank
 • Halkbank
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Anadolu Bank
 • Citibank