SSL GÜVENLİK SERTİFİKASI

E-Ticaret veya websitenize SSL Güvenlik sertifikası eklemek isterseniz bizimle iletişime geçiniz. Bütün işlemler kısa sürede tarafımızca yapılmaktadır.

SSL Sertifika Çeşitleri:
Comodo Positive SSL
GeoTrust
RapidSSL
Thawte SSL

 

Ödeme sistemleri ( Sanal Pos , Ortak Ödeme Sayfası ) ile ilgili bilgiler için alt kısımda 2. bölümü okuyunuz.

 

 

1.) SSL Nedir ?
SSL (Secure Sockets Layer), web sunucuları ve web ziyaretçileri arasında şifrelenmiş bir bağlantı kurarak, web sitelerine gönderilen ve web sitelerinden alınan verilerin güvenlilirliğini sağlayan bir yapıdır.

CSR Nedir?
CSR (Certificate Signing Request), web sunucunuz tarafından üretilen, içerisinde web sunucunuza ve SSL Sertifikasını kullanacağınız web sitesine dair bir takım veriler içeren bir koddur. SSL Sertifika başvurusu sırasında, web siteniza ait bilgiler bu kod vasıtasıyla tespit edilmekte ve başvuru sonrasında ilgili güvenlik sertifika firması tarafından imzalanmaktadır.

Hosting hizmetimde SSL kullanmak için ne gibi değişiklikler yapmalıyım?
Hosting hizmetliniz üzerinde SSL Güvenlik Sertifikası kullanmak için öncelikle web hosting hizmetiniz (web siteniz) için bir adet paylaşımsız (herhangi başka bir web sitesi tarafından kullanılmayan, statik) ip adresine ihtiyacınız var ancak hosting hizmetinizi bazı eklentili hostingler üzerinden alıyorsanız, statik ip adresi satın almak yerine web hosting eklentileri bulabileceğiniz SSL destek paketini satın alarak hem statik ip adresine hem de SSL ile kullanacağınız alt alan adına (subdomain) ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. SSL Sertifikasını ve statik ip adresini ilgili dağıtıcı/satıcılardan temin ettikten sonra tarafınızdan herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. SSL Güvenlik Sertifikanızın web sitenizle ilişkilendirilmesi işlemi, hosting servis sağlayıcınızın yükümlülüğündedir.

SSL ve hosting hizmetlerini farklı firmalardan alabilir miyim?
Web Hosting ve SSL, anlaşılabileceği üzere birbirinden çok farklı iki hizmettir. Dolayısıyla SSL ve web hosting hizmetlerini yerli/yabancı ayrımı olmaksızın dilediğiniz farklı firmalardan temin edebilirsiniz.

SSL Sertifikası başvurusunda herhangi bir belge gerekli midir?
AlphaSSL SSL Sertifikasını web sitenizde kullanmak ve 256Bit şifreleme sağlamak için herhangi bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bu konudaki tek kriter, SSL Sertifikasının sahibi ile üzerinde kullanılacağı alan adının sahibinin aynı olma gerekliliğidir.

Satın aldığım SSL Sertifikasını bütün web sitelerimde kullanabilir miyim?
Hayır. Satın almış olduğunuz SSL Sertifikası yalnızca satış işlemi sırasında belirttiğiniz CSR kodundan elde edilmiş olan alan adına / alt alan adına aittir ve başka bir alan adında / alt alan adından kullanmanız mümkün değildir.

SSL GÜVENLİK SERTİFİKANIZI BİZDEN ALABİLİRSİNİZ.DETAYLARI İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ

 

 

2.)  Ödeme sistemleri ( Sanal Pos , Ortak Ödeme Sayfası ) ile ilgili bilgiler .

 

Websiteniz E-Ticaret sistemine entegre edilen sanal pos sisteminde, müşterileriniz sizin websitenizde kalarak kredi kartı ile ödeme gerçekleştirir. Bilgilerin dışarıya sızmasını engellemek için Bankanız tarafından SSL sertifikası  eklenmesi istenir.Bu durumda özel ip de alınması gerekli .

Sanal pos kullanılmayacaksa SSL sertifikası ve Özel ip ye gerek duyulmaz.

 

Garanti ortak Ödeme sayfası ile ve YKB Posnet ile SSL sertifikası ve Özel ip ye gerek duymadan Müşterileriniz ürünlerini sepete attıkdan sonra bankanın ödeme sayfasına yönlendirilir. Ödeme gerçekleşince tekrar sizin sayfanıza geri  yönlendirilirler.

Bu bilgiler sizin için yeterli değilse lütfen bizimle iletişime geçiniz.